З історії рідного краю

25 Червня, 2018 р., 15:47
Житомирська геологорозвідувальна експедиція стала для комбінату тим підприємство, що створило потужну мінерально-сировинну базу для його функціонування. У короткі терміни геологами експедиції був розвіданий Іршанський рудно-розсипний район уздовж р. Ірші та її приток від с. Кропивенка (Володарсько-Волинський район)  до с. Шершні (Коростенський район). І ось уже багато десятиліть на розвіданих родовищах безперебійно працює Іршанський «титановий крейсер».
14 Червня, 2018 р., 15:13
Першовідкривачем ільменіту на Полісся є український учений Степан Володимирович Бєльський – геолог, картограф, краєзнавець. Народився С.В. Бєльський 8 січня 1866 р. у місті Борзні Чернігівської, в учительській родині. У 1894 р. він закінчив Петербурзький гірничий інститут, згодом служив військовим картографом.