Воздвиженська церква, с. Кам'яний Брід

Одним із найдавніших пам'ятників дерев'яної архітектури Житомирщини є Воздвиженська церква в селі Кам'яний Брід(є пам'яткою архітектури національного значення). Вона була побудована на околиці села над урвищем борової тераси у XVII столітті. Відрізняється архаїчною формою, компактністю і мініатюрними розмірами.

Споруда зведена з дерева, є трисрубою і триголовою. Зі сходу до центрального об'єму примикає менший п’ятистінний зруб, з заходу - квадратний бабинець, який сполучений переходом з дзвіницею. Пластична шатрова глава на низькому восьмерику перекриває центральний зруб, бічні об'єми завершують шатри без барабанів, які встановлені безпосередньо на об'єми.
Вишукана краса панує і всередині храму. Тут зберігся бароковий, перехідний до рококо іконостас дивовижної пластики. У не менш дивовижний спосіб він пройшов крізь численні війни та богоборчі руїни, а от за часів незалежної України зазнав неповторних втрат: якісь нечестивці викрали усі чотири намісні ікони. Але й те, що лишилося, — особливо Царські врата і Нерукотворний Образ — на ввесь голос свідчить про геніальних поліських сницарів та іконописців.

Цікавою особливістю церкви є домоткане полотно, яким древні майстри обклеїли її дубові стіни та склепіння. Можливо, храм хотіли розписати. Але, скоріше за все, в такий спосіб намагалися побороти зимову стужу і осінню вогкість. Очевидно, і грубезну дубову підлогу в церкві влаштували з тою ж метою. І це почасти допомогло: взимку температура в церкві не падає нижче мінус десяти.

Служити в такому храмі — велика честь і великий подвиг. Це під силу тільки справжньому безсрібнику і смиренному слузі Божому. Таким і є настоятель храму, місцевий уродженець отець Георгій, безкінечно залюблений у свою церкву, що колись стояла у самому центрі села, а тепер через знелюднення опинилася на околиці, над тихою і прекрасною долиною маленької річки.