ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР

Дата: 25.09.2017 14:21

01 жовтня

1936 – організоване Турчинецьке лісництво. Адміністрація розташована у с-щі Нова Борова. До 1917 землі з усіма угіддями належали поміщику Миколі Муравйову, лісником у якого працював Яків Шумський – батько наркома освіти УСРР О.Я. Шумського. Від 1917 до 1936 ліси знаходились у віданні Малинського ліспромгоспу, до якого входили: Турчинська та Шершнівські лісові дачі, урочища Ковалі, Браженка та Видибор, а також ліси навколо Малина та Потіївки. Нині підпорядковується ДП «Коростенське лісо-мисливське господарство». Займає площу 3590 га. Простягається від с. Старий Бобрик до сс. Губенкове (Хорошівський р-н) та Ковалі (Коростенський р-н). Першим лісничим був Черватюк В.П. Щороку в лісництві висаджується більше 20 га лісу. Ведеться догляд за лісовими культурами (молодим лісом) на площі близько 120 га. У структурі ДЛФ переважають хвойні (сосна 55,5 %, ялина 0,6 %), листяні (дуб 26,2 %, береза 13,3 %, вільха 3,9 %, тополя 0,4 %, осика 0,1 %) породи лісу. Ростуть також граб, ясен, клен, берест, липа та ін. Лісничими у різні часи працювали: Черватюк В.П., Бех П., Сабодаш, Охріменко, Сащенко В., Качинський І.М., Студенецький В.С., Сульжик В.А. Ткачук В.І.  Від 2002 лісничим працює Данильчук О.М.

03 жовтня

2000 – помер Артамонов Леонід Федорович (народився 21.08.1922) – геолог, лауреат Державної премії СРСР (1979). Учасник бойових дій Другої світової війни. Випускник (1951) Московського геологорозвідувального інституту. Від 1963 до 1978 працював головним інженером Житомирської геологорозвідувальної експедиції. За виняткові організаторські здібності під час відкриття та розвідки Пержанського берилійового родовища (Олевський район) присуджена Державна премія. Похований у с-щі Нова Борова.

08 жовтня

1993 – помер Карпенко І.М., див. Історичний календар (лютий).

11 жовтня

2006  – помер Микитюк О.О., див. Історичний календар (серпень).

18 жовтня

1931 – у селі Турчинка народився Карпенко Михайло Олександрович – фельдшер, «Заслужений працівник охорони здоров’я УРСР (1977). У 1949 закінчив Житомирську фельдшерсько-акушерську школу. Від 1949 до 1952 працював фельдшером у Львівській обл., від 1953 до 1954 у Коростенському районі. Згодом, від 1955 до 1956 - завідуючий дільничною лікарнею в Кустанайській обл. (Казахська РСР). Більше 30-ти років (від 1956 до 1987) очолював фельдшерський пункт с. Дворище Володарсько-Волинського р-ну. Проживає у с. Дворище Хорошівського р-ну.

30 жовтня

1924 – утворена Старобобрицька сільська рада у складі населених пунктів Старий Бобрик Ісаківської  сільської ради та Хичів Фасівської сільської ради Фасівського району. 28.09.1925 затверджена як польська національна сільська рада. 11.08.1954 об'єднана з Гацьківською та Руднє-Гацьківською сільрадами в одну Ягодинську сільську раду. Головами сільської ради працювали: Корзун А.І., Шапіренко А.Д., Корзун А.І., Желізко М.С.

31 жовтня

1923 – у селі Селець (Черняхівський р-н) народився Цимбалюк Сергій Федотович  (помер 22.06.2001) – учитель, краєзнавець, музеєзнавець. Один із ініціаторів створення Новоборівського та Кропивнянського краєзнавчих музеїв. Громадський кореспондент Володарсько-Волинської районної газети "Прапор". Учасник науково-краєзнавчої конференції “Горошківщина крізь призму століть”. Співавтор краєзнавчих хрестоматій "Горошківщина - перлина українського Полісся", «Сяє сонце над Іршею».  Тривалий час працював учителем та директором Новоборівської середньої школи № 1.

Новоборівський краєзнавчий музей