ЯК ВЛАСНИКАМ ЗЕМЕЛЬНИХ ПАЇВ НЕ ВТРАТИТИ ПРАВО НА ЗЕМЛЮ 1 СІЧНЯ 2025 РОКУ

Дата: 26.01.2024 09:19

Наближається 1 січня 2025 року - після якого громадяни України, які не оформили документи на земельну ділянку, можуть втратити право власності на неї.

Отже що це означає?

Якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної ділянки (паю) не оформив право власності на неї (тобто на руках є «СЕРТИФІКАТ НА ПРАВО НА ЗЕМЕЛЬНУ ЧАСТКУ (ПАЙ)», він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки і вона переходить у власність громади.

Що треба зробити, щоб не втратити таке право:

1) подати до селищної чи міської ради, на території якої розташована земля заяву про  надання ДОЗВОЛУ на розробку документації із землеустрою;

2) звернутись до землевпорядної організації, щоб розробити ПРОЕКТНУ ДОКУМЕНТАЦІЮ із землеустрою та встановлення меж земельної ділянки;

3) звернутись до ЦНАПу із заявою про реєстрацію земельної ділянки та присвоєння їй КАДАСТРОВОГО НОМЕРУ;

4) звернутись до відповідної місцевої ради, щоб ЗАТВЕРДИТИ розроблену проектну документацію  та ОФОРМИТИ земельну ділянку у власність;

5) звернутись до ЦНАПу або нотаріуса для проведення ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ права власності на сформовану земельну ділянку.

РЕЗУЛЬТАТ цього алгоритму дій - ВИТЯГ про реєстрацію права власності на земельну ділянку.

ВАЖЛИВО

Якщо ж право на земельну частку (пай) і відповідний сертифікат належить померлій особі, таке право необхідно спочатку успадкувати. В такому разі, найкраща порада – це звернення із відповідним сертифікатом та свідоцтвом про смерть власника сертифікату до нотаріуса для отримання повної та всебічної консультації щодо порядку спадкування та отримання свідоцтва про право на спадщину на земельну частку (пай). Із таким свідоцтвом та сертифікатом спадкоємець повинен звернутись до відповідної сільської (селищної чи міської) ради, на території якої розташована земельна частка (пай), та виконати дії, які вказані вище у наведеному алгоритмі.

ЛИСТ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОДА