ЗА НЕЗАКОННЕ ВИРУБУВАННЯ ЯЛИНОК ЗАГРОЖУЄ АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Дата: 29.11.2023 16:21

З початком святкового сезону багато хто замислюється про придбання та прикрашання новорічної ялинки. Однак важливо пам'ятати про законодавчі норми, що регулюють вирубку ялинок. Адмінвідповідальність у вигляді штрафів спрямована на підтримання екологічної стійкості та запобігання незаконному вирубуванню ялинок.

Щороку співробітники Держекоінспекції та Патрульної поліції проводять рейди в зонах, де ростуть молоді насадження. Крім того, люди часто намагаються незаконно зрубати новорічну красуню в насадженнях, прилеглих до автошляхів та залізничних колій.

За кожне незаконно вирубане дерево порушнику загрожує штраф залежно від розміру дерева:

- у лісових угіддях - від 599 до 2 709 грн.;
- у межах міста та інших населених пунктів - від 1152 до 1852 грн.;
- на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду - від 908 до 4 132 грн.

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено штрафи за пошкодження та знищення молодих насаджень: для громадян - від 510 до 1020 грн, для посадових осіб - від 2550 до 5100 грн.

Крім того, знищення або пошкодження зелених насаджень, індивідуальних дерев за межами та в межах населених пунктів, що не віднесені до лісового фонду, а також їхнє незаконне вирубування тягнуть за собою накладення штрафів: для громадян - від 170 до 510 грн; для посадових осіб або фізичних осіб-підприємців - від 510 до 850 грн.