ГРОМАДА ГОТУЄТЬСЯ ДО ВИКЛИКІВ

Дата: 14.02.2023 16:10

Україна продовжує бити ворога та створює умови для виживання власного народу у холоді та пітьмі.

Новоборівська громада не стоїть осторонь від підготовки до найскладніших та найтяжчих моментів. Завдяки українським героям на фронтах війни Житомирщина сьогодні живе з теплом в оселях, зі світлом у будинках, з діючими системами водопостачання та водовідведення. Завданням місцевого самоврядування сьогодні є створення острівців життя на випадок блекауту. «Пункти незламності» - місця де продовжується життя, не дивлячись на блекаут.

Враховуючи особливості громади створено три «Пункти незламності»:

- смт. Нова Борова, вул. Незалежності, 26-А, ЦРД «Сонечко»(відповідальна особа Закревська О. Л.);
- смт. Нова Борова, вул. Казкова, 2, ЦРД «Казка»(відповідальна особа Шкорбот Н. Г.);
- смт. Нова Борова, вул. Іршанська, 19-А, Новоборівська МПО(відповідальна особа Журавський О. Ю.).

Усі три «пункти незламності» мають:

- автономні твердопаливні котли для обігріву визначених приміщень;
- по одному генератору на 6 кВт. Для освітлення та зарядки гаджетів;
- два «Пункти незламності» мають підключення до системи інтернет на третьому зв’язок планується забезпечувати станцією супутникового інтернету «Starlink»;
- подовжувачі на 50 розеток та ліхтарики;
 - пункти облаштовані місцями для відпочинку людей(стільці, лавки);
- засоби протипожежного захисту та вогнегасники;
- медичні аптечки;
- запас питної води в спеціалізованих ємностях;
- запас паливно-мастильних матеріалів для роботи генераторів;
- чайники для нагрівання води;
- постіль, матраси, одіяла;
- засоби гігієни та інше необхідне та важливе, аби на випадок блекауту було де зігрітися, відпочити та набратися сил.

«Пункти незламності» - місця для короткотривалого перебування жителів та ВПО для обігріву, зарядки гаджетів, зв’язку, тощо.

У разі настання блекауту «Пункти незламності» надаватимуть увесь спектр послуг відповідно до графіку роботи з врахуванням обмежень щодо пересування громадян під час комендантської години

У разі необхідності та нагальної потреби «Пункти незламності» зможуть бути розгорнуті додатково на базі Новоборівської музичної школи, Новоборівського будинку культури, Кропивнянського ліцею, Небізького, Фасівського, Ягодинського старостинських округів.

Безпека і громадський порядок на «Пунктах незламності» забезпечуватиметься силами Новоборівського ДФТГ спільно з поліцією. Відповідно до законодавства вхід до «Пунктів незламності» в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння заборонено.

Слова вдячності висловлюємо обласному гуманітарному штабу Житомирської ОВА за надану практичну та дієву допомогу в облаштуванні «Пунктів незламності» в Новоборівській громаді. Особливі слова подяки координатору Олегу Рябому.

Новоборівська селищна рада щиро вдячна усім хто вносить посильну участь в організації і забезпеченні діяльності «Пунктів незламності». У разі настання блекауту (припинення повної подачі електроенергії) «Пункти незламності» функціонуватимуть на території громади.

Слава Україні!