ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ДІЇ ВІДСТРОЧОК ВІД ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ

Дата: 15.09.2022 10:38
Кількість переглядів: 645

Фото без опису

Відповідно до повноважень, визначених статтею 13 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо організації бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, повідомляємо.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.2022 № 1002 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2022 № 194 “Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану” (далі – Постанова). 

Зокрема, Постанову доповнено положеннями щодо можливості:

- продовження строку дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (далі – відстрочка) на строк до двох місяців на підставі обґрунтованого подання органу державної влади, іншого державного органу, яке не потребує погодження Міноборони; 
- видання військовозобов’язаному підприємством, установою, організацією витягу з наказу Мінекономіки, з метою підтвердження надання відстрочки. 

Керуючись вимогами Постанови, у разі необхідності продовження строку дії відстрочок, наданих військовозобов’язаним рішеннями (наказами) Мінекономіки у березні-квітні 2022 року, рекомендуємо: 

1). Керівникам підприємств, установ та організацій організувати: – проведення аналізу щодо необхідності продовження строку дії відстрочок, наданих військовозобов’язаним працівникам рішеннями (наказами) Мінекономіки у березні-квітні 2022 року; 
– подання (у довільній формі) до органу державної влади, іншого державного органу, за поданням якого прийнято рішення (наказ) Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаних, пропозицій щодо продовження строку дії відстрочок, наданих військовозобов’язаним працівникам у березні-квітні 2022 року (далі – Пропозиції), із зазначенням: 
- дати, номера і назви рішення (наказу) Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаних працівників; 
- обґрунтування необхідності продовження строку дії відстрочки. 

Крім цього, у разі наявності в раніше прийнятих рішеннях (наказах) Мінекономіки військовозобов’язаних, звільнених з підприємства, установи, організації), пропонуємо зазначати їх прізвище, ім’я та по батькові, та додавати копію рішення (наказу) підприємства, установи, організації про звільнення. Довідково: згідно з підпунктом 4 пункту 4 Постанови надана відстрочка підлягає анулюванню у разі звільнення військовозобов’язаного з органу державної влади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації. 

2). Керівникам органів державної влади, інших державних органів: 
- організувати проведення аналізу пропозицій підприємств, установ і організацій та обґрунтування щодо необхідності продовження строку дії відстрочок;
- не раніше, ніж за десять робочих днів до завершення строку дії відстрочки подати (у довільній формі) до Мінекономіки Пропозиції, із зазначенням: 
- дати, номера і назви рішень (наказів) Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаних працівників та найменування підприємства, установи, організації; 
- прізвища, ім’я та по батькові військовозобов’язаних працівників, звільнених з органу державної влади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації (з доданням копій відповідних наказів про звільнення).
 обґрунтування необхідності продовження строку дії відстрочки. 

За результатами опрацювання поданих органами державної влади, іншими державними органами Пропозицій Мінекономіки прийматиме рішення щодо: 
- продовження строку дії відстрочки на строк до двох місяців та/або анулювання відстрочки працівникам, які звільнені з органу державної влади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації або  відхилення поданих Пропозицій. 

Копію відповідного рішення (наказу) Мінекономіки буде надіслано зазначеним органам державної влади, іншим державним органам та Міноборони для доведення через Генеральний штаб Збройних Сил в одноденний строк до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. 

Після отримання копії рішення (наказу) Мінекономіки про продовження строку дії відстрочки орган державної влади, інший державний орган, підприємство, установа, організація видає військовозобов’язаному витяг з такого наказу, який є підтвердженням продовження строку дії відстрочки. 

Звертаємо увагу на те, що зазначені рекомендації застосовуються для продовження строку дії відстрочок, наданих військовозобов’язаним рішеннями (наказами) Мінекономіки у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2022 № 194 “Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану”.

У разі необхідності надання відстрочки на строк до шести місяців пропонуємо керуватися положеннями Постанови та листами Мінекономіки від 08.03.2022 № 2714-20/9420-03 та від 29.07.2022 № 2714-20/53722-01. Повторне продовження строку дії відстрочки не допускається. 

Відповідальність за включення військовозобов’язаних до Пропозицій та організацію їх бронювання на період мобілізації та на воєнний час покладається на керівників органів державної влади, інших державних органів, підприємств, установ і організацій. 

Просимо довести зазначену інформацію до підпорядкованих підприємств, установ і організацій для використання під час організації бронювання військовозобов’язаних працівників в умовах правового режиму воєнного стану.

Керуючий справами 
(секретар) виконавчого комітету 
Альона ЖАРЧИНСЬКА

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних