З 11 ЛИПНЯ ЗАБОРОНЕНО БУДЬ-ЯКЕ КУРІННЯ В ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ

Дата: 19.07.2022 08:58

З 11 липня 2022 року Законом України запроваджуються додаткові правила щодо захисту бездимного середовища, зокрема заборонено куріння, вживання та використання:

- пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння;
- трав’яних виробів для куріння;
- предметів, пов’язаних із їх вживанням;
- тютюнових виробів;
- кальянів;
- електронних сигарет.

Куріння електронних пристроїв для нагрівання тютюну стає заборонено на рівні із сигаретами, кальянами та є-сигаретами у визначених Законом громадських місцях.

Перелік місць, де заборонено куріння цих тютюнових та нікотинових виробів, чітко визначено в Законі.

Відповідальність за порушення.

Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено Законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, передбачає накладення штрафу 51–170 грн. У разі повторного протягом року порушення штраф становить 170–340 грн згідно зі ст. 175–1 КУпАП.

Сподіваємось, що українці, які курять, поважають своїх близьких і цінують їхнє право на бездимне середовище, тож будуть дотримуватися норм бездимного законодавства.

Пояснення для суб’єктів господарювання.

Якщо ви суб’єкт господарювання, який зазначено в Законі в переліку місць, де заборонено куріння тютюнових та нікотинових виробів, ви повинні забезпечити дотримання законодавства.

Зокрема:

- проінформувати персонал про нові правила;
- розмістити графічний знак і текст «Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!» Макет для друку можна завантажити тут.
- забрати всі попільнички та контейнери для тютюнових виробів для електричного нагрівання з закладу/приміщення;
- переобладнати спеціально відведені місця для куріння, наприклад на квітник чи спортивну зону (крім, аеропортів)
- забрати напис, який дозволяє споживати ТВЕНи в приміщенні з вхідних дверей та стін закладу;
- інформувати відвідувачів про заборону куріння тютюнових виробів, електронних сигарет та пристроїв для нагрівання тютюну, а в разі порушення та відмови в припиненні — викликати поліцію.

Відповідальність за порушення.

Пам’ятайте, що дотримуючись норм бездимного законодавства, ви піклуєтеся про своїх працівників та відвідувачів. Робочі місця в приміщеннях, що на 100% вільні від тютюнових та нікотинових викидів, роблять ваших колег і клієнтів здоровішими та щасливими.