ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ ПРИ РОБОТІ В КАНАЛІЗАЦІЙНИХ КОЛОДЯЗЯХ
Звертаємо увагу роботодавців на необхідність проведення профілактичних заходів з метою попередження нещасних випадків, які трапляються при виконанні робіт по ремонту і експлуатації водопровідних та каналізаційних мереж, колекторів, колодязів.
Здебільшого основними причинами таких нещасних випадків є незадовільна організація проведення ремонтних і аварійних робіт на водопровідних та каналізаційних спорудах, а саме: допуск до виконання роботи працівників без проведення відповідного навчання з питань охорони праці, без оформлення наряду-допуску; невикористання або відсутність засобів індивідуального захисту, запобіжного та захисного інвентаря, незадовільний стан вентиляційних систем у КНС; відсутність кваліфікованих працівників; невиконання вимог інструкцій з охорони праці та виконання робіт з грубими порушеннями вимог безпеки праці.
Враховуючи факти травмування та загибелі людей на виробництві, звертаємось до всіх роботодавців та підприємців, які використовують найману працю, з вимогою забезпечити організацію безпечного виконання робіт, у тому числі робіт підвищеної небезпеки з ремонту і експлуатації водопровідних та каналізаційних мереж, колекторів, колодязів.
Бригада, що виконує роботу в колодязях, повинна складатися не менше ніж з трьох чоловік та мати наступне запобіжне та захисне спорядження:
- індивідуальні запобіжні пояси безпеки на кожного члена бригади з лямками та мотузками (довжина мотузки повинна бути більшою не менше ніж на 2м від глибини колодязя);
- газоаналізатор або індикатор газу;
- сигнальний жилет;
- захисна каска;
- ізолюючий шланговий протигаз;
- аккумуляторний ліхтар напругою 6 В.
Забороняється використовувати ліхтар з відкритим джерелом вогню, замінювати ізолюючий протигаз фільтруючим протигазом.
На жаль, люди часто нехтують правилами безпеки. Як наслідок, через власну недисциплінованість, недбалість, безвідповідальність біда зненацька вривається в їх сім’ї.
Шановні керівники підприємств, роботодавці, дбайте про життя та здоров’я працівників, спрямовуйте свої зусилля на створення безпечних і нешкідливих умов праці на кожному робочому місці. Пам’ятайте, що невиконання правил охорони праці призводить до сумних наслідків – травмування і, навіть, до загибелі.
Хорошівське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду ССУ у Житомирській області
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)