ПОДБАЙТЕ ПРО БЕЗПЕКУ ПІД ЧАС СВЯТА

Дата: 22.04.2021 10:28

Хорошівський район готується зустріти одне з найбільш шанованих церковних свят – Великдень. На території району відбуватимуться богослужіння у більш як 20 храмах. Рятувальники закликають до обережності при використанні відкритого вогню під час Пасхальних церковних служб.

Культові споруди зазвичай становлять історичну, культурну, архітектурну та духовну цінність. Особливостями пожежної небезпеки культових споруд є те, що в них використовується відкритий вогонь: свічки, факели, світильники. Крім цього, стародавні культові споруди переважно зведені з використанням дерев’яних матеріалів. Пожежі, що виникають у таких спорудах, є резонансними, завдають як матеріальних, так і великих моральних збитків державі та суспільству. Але, на жаль, робота в напрямку поліпшення протипожежного стану ведеться не в усіх церквах та молитовних будинках. Церковнослужителі подеколи ігнорують виконання та дотримання правил пожежної безпеки, що може призвести до виникнення загорання.

Щорічно внаслідок пожеж Україна втрачає декілька церков, і як показує статистика, у переважній більшості - через необережне поводження з відкритим вогнем та порушення в облаштуванні електромереж.

Отже, під час експлуатації культових споруд слід дотримуватися загальних вимог пожежної безпеки:
• вівтар, обрядові приміщення, зали, зали для молитви обладнуються автоматичними установками пожежогасіння;
• дерев’яні елементи горищних покриттів (крокви, лати) необхідно обробляти засобами вогнезахисту;
• культові споруди слід обладнувати системами оповіщення про пожежу та керування евакуацією людей (вибір типу системи оповіщення залежить від місткості зали,   кількості   людей   у культовій споруді);
• приміщення культових споруд повинні бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками);
• на території та в приміщеннях культових споруд необхідно дотримуватись протипожежного режиму;
• треба утримувати у належному стані евакуаційні шляхи та виходи з культових споруд;
• електрогосподарство повинно відповідати вимогам і нормам ПУЕ (Правила установки електрообладнання) та ін.
• стаціонарні підсвічники та інші пристрої, у яких використовується вогонь, повинні бути надійно закріплені до підлоги, стіни або стелі, а переносні не повинні встановлюватися на шляхах евакуації. Необхідно розташовувати їх від горючих конструкцій на відстані не менше ніж 1 м та на негорючу поверхню, яка виступає за їх габарити не менше ніж на 0.5 м. Конструкції підсвічників, ламп, світильників тощо повинні виключати можливість само випадання свічок.

В разі виникнення пожежі або надзвичайної ситуації негайно повідомляйте оперативно-рятувальну службу за телефоном “101” або 2-23-01.

Хорошівський  районний сектор
Управління ДСНС України