ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

Дата: 04.06.2020 13:51

Фото без описуДо участі у програмі підтримки “Голоси громад – розвиток потенціалу організацій громадянського суспільства в малих громадах” запрошуються громадські організації, благодійні організації та фонди, які зареєстровані та здійснюють свою діяльність в об’єднаних територіальних громадах, селищах, селах та малих містах Вінницької, Житомирської та Хмельницької областей.

Розвиток організацій громадянського суспільства, які є основою громадянського суспільства, є важливим для зміцнення демократії в Україні. За допомогою громадських організацій активні громадяни мають можливість впливати на процеси прийняття рішень у своїх громадах, втілювати актуальні ідеї та вирішувати проблеми громади. Посилення потенціалу громадських організацій в малих громадах та їх взаємодія з органами місцевого самоврядування може сприяти активізації населення, налагодженню спільної роботи щодо вирішення актуальних проблем в громадах, посиленню громадського контролю за діями влади.

Мета проєкту – посилення інституційної та організаційної спроможності організацій громадянського суспільства (надалі – ОГС) в малих громадах Вінницької, Житомирської та Хмельницької областей.

Організації, які будуть відібрані до участі у програмі матимуть змогу:

1. підвищити власну інституційну та організаційну спроможність;
2. пройти зовнішню оцінку організаційної спроможності;
3. отримати менторську і консультативну підтримку на основі організаційних потреб від провідних організацій хабів громадянського суспільства;
4. розвинути професійні компетенції співробітників, шляхом участі у навчальних заходах з організаційного розвитку, а саме: управління проєктами, стратегічний розвиток та планування, фандрейзинг, адвокація, громадська участь та інше;
5. отримати підтримку реалізації громадських ініціатив.

До участі в конкурсі запрошуються організації, які відповідають наступним критеріям:
• формально зареєстрована громадська організація (згідно реєстру неурядових організацій з кодом неприбутковості 0032 та 0036);
• до участі заохочуються громадські організації із досвідом діяльності (прим. – можуть розглядатися заявки і від організацій без досвіду роботи);
• наявність команди (принаймні 3 особи);
• заявки на участь у програмі можуть подавати ОГС з наступних областей: Вінницька, Житомирська та Хмельницька.

Організатори проєкту*: Неурядова організація “Сучасний Формат” у співпраці з Вінницькою обласною правозахисною організацією “Джерело надії” та Хмельницькою громадською організацією “Подільська правова ліга” за підтримки Національного фонду сприяння демократії (National Endowment for Democracy).

Заявки на участь у програмі підтримки приймаються до 08 червня 2020 року.

Пакет документів повинен складатись із заявки на участь у конкурсі (Форма 1 ) та додатків, а саме:

1. Сканована копія статуту організації (формат PDF);
2. Сканована копія свідоцтва/виписки про державну реєстрацію організації (формат PDF);
3. Сканована копія рішення про присвоєння коду неприбутковості (формат PDF);

Пакет документів повинен бути заархівований одним файлом (*.zip або *.rar без захисту паролем) і не повинен перевищувати об’єм в 25 мегабайтів. Документи потрібно направляти на e-mail Неурядової організації “Сучасний Формат” – mgo.sformat@gmail.com із зазначенням у темі листа – Заявка на програму “Голоси громад».

Координатори проєкту:
• у Вінницькій області – ВОПО “Джерело надії”, контактна особа – Андрій Бабич,       +38(093)701-37-48, mr.cureit@gmail.com;
у Житомирській області – НУО “Сучасний Формат”, контактна особа –  Вікторія Кузьменко, +38(099)771-37-35, vikikuzmenko94@gmail.com;
у Хмельницькій області – ГО “Подільська правова ліга”, контактна особа – Оксана Осарчук, +38(067)475-57-76, oksana26081975@gmail.com.

* Організації-виконавці проєкту входять до Мережі хабів громадянського суспільства України, яка є добровільним об’єднанням регіональних організацій-лідерів громадянського суспільства України, що системно та ефективно впливає на розвиток громадянського суспільства, соціальну згуртованість, дотримання прав людини, демократичні зміни  та посилення спроможності громад.