ПОРАДИ ВООЗ У ЗВ’ЯЗКУ ЗІ СПАЛАХОМ НОВОГО КОРОНАВІРУСУ

Дата: 29.01.2020 14:02

Наразі основними клінічними ознаками та симптомами, про які повідомляли у зв’язку із новим коронавірусом, є гарячка, утруднене дихання та рентгенограма грудної клітки, що показує двосторонні інфільтрати легень.

Про епідеміологію 2019-nCoV поки відомо недостатньо, щоб зробити остаточні висновки про повні клінічні особливості захворювання, інтенсивність передавання від людини до людини та первісне джерело спалаху.

Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передавання цілої низки хвороб передбачають гігієну рук та практику безпечного харчування:
-часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;
-під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;
-уникайте близького контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
-якщо у вас підвищена температура тіла, кашель і утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте його про свої попередні подорожі;
-у разі відвідування базарів у районах, де зараз фіксують випадки появи нового коронавірусу, уникайте безпосереднього незахищеного контакту з живими тваринами та поверхнями, що контактують із тваринами;
-уникайте споживання сирих тваринних продуктів і страв без належної термообробки, обережно поводьтеся із сирими м’ясом, молоком чи органами тварин, щоб уникнути перехресного забруднення.