НОВОБОРІВСЬКА ГРОМАДА СВЯТКУЄ ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

Дата: 23.08.2019 12:05

Перша історична згадка про поєднання жовтого і синього кольорів датується 1256 роком — днем заснування Львова. На гербі міста поєдналися жовтий лев на голубому тлі. У запорожців також зустрічалися сині прапори із золотими орнаментами.

Перша спроба утворити прямокутний прапор з жовтого і блакитного кольорів була зроблена Головною Руською радою на Галичині. А вже в 1848 році за ініціативою Ради на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.

Перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора як нашого національного символу відбулося 22 березня 1918 року — Центральна Рада прийняла Закон, затвердивши поєднання жовтого і блакитного кольорів як прапор Української Народної Республіки.

18 вересня 1991 Президія Верховної Ради України постановою «Про прапор України» надала синьо-жовтому прапору статус офіційної символіки країни. 28 січня 1992 Верховна Рада України прийняла постанову «Про затвердження Державним прапором України Національного прапора».

В Україні свято встановлене згідно з указом Леоніда Кучми «Про День Державного прапора України» від 23 серпня 2004 року. У 2009 році Віктор Ющенко вніс до Указу зміни, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Під синьо-жовтим прапором в Україні зустрічають іноземних гостей, військовослужбовці приймають присягу, працюють українські посольства, він вивішується в ООН.

В рамках затверджених рішенням виконавчого комітету заходів,  сьогодні пройшов  тематичний велопробіг та флешмоб присвячений святу Дню державного прапора України.

Висловлюємо щиру подяку учасникам заходу:

Григорію Лаврентійовичу, який перебуває у відпустці - за моральну підтримку, Семенію  Руслану та колективу селищної ради, Людмилі Прищепі та всім працівникам освіти, Тетяні Корнійчук та всім працівникам культури, Єлизаветі Міщенко та всім працівникам Новоборівського житлово-комунального господарства, Олегу Журавському, який забезпечував безпеку руху та громадського порядку, та всім іншим мешканцям громади, які взяли участь у велопробігу та флешмобі.