16 ТРАВНЯ ВСІ НА ФЛЕШМОБ ПРИСВЯЧЕНИЙ ДНЮ ВИШИВАНКИ

Дата: 14.05.2019 09:33

Традиційно День вишиванки святкується в третій четвер місяця травня, отже цього року цей день випадає на 16 травня.

Ще з давніх часів вишивка має своє особливе значення та символіку. В українській вишивці переважають червоні та чорні кольори. Орнаменти поділяються на рослинні, геометричні, зооморфні та комбіновані.

Серед популярних рослинних орнаментів можна виділити:

Мак – символізує пам’ять, любов, захист від зла.

Троянда означає  відновлення, відродження, життя.

Виноградні грона – цей орнамент символізує сімейне щастя та гармонійне поєднання чоловіка та жінки.

Калина – початок Всесвіту, зародження, краса. Тому калину часто уособлюють із сильним та непереможним українським народом.

Дуб символізує життя, розвиток, адже з давніх часів вважається священним деревом. Калину та дуб можна часто побачити на дівочих та чоловічих вишиванках.

Хміль символізує молодість, а Сонце та вода є символом світу, адже без них не існувало б життя.

Популярні геометричні орнаменти: кола, лінії в формі хвилі, земля з сонцем та водою, зірки та ромби.

Коло завжди було знаком гармонії, а зірки – всесвіт.

Перехрещений ромб означає поле, рідний дім.

Також на вишиванках можна побачити й ластівку, яка символізує добрі вістки про створення сім’ї.

Не дивлячись на те, що День вишиванки – це дуже молоде свято, воно вже встигло набути масштабів. Українська діаспора за кордоном сприяє поширенню цього свята, і тепер вже в 9-ти країнах щорічно святкується День Вишиванки.

Свято має свої традиції та звичаї. Кожен, хто надягає вишиванку в цей день, стає учасником свята. Можна піти у вишиванці на роботу,  в школу чи на прогулянку з друзями.

16 травня о 15.00 годині всі охочі можуть стати частиною святкового флешмобу, який відбудеться в центрі селища біля приміщення Новоборівської селищної ради.