ІНІЦІТИВА “ГРОМАДА, ДРУЖНЯ ДО ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ” В УКРАЇНІ

Дата: 10.10.2018 11:02

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, започаткований 1996 року. Нині ініціатива поширюється в усьому світі, її підтримали вже понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континетах. Сьогодні ініціативою «Громада, дружня до дітей та молоді» охоплено понад 30 мільйонів дітей.

Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об'єднаних територіальних громад»; Громадська спілка «Національна молодіжна рада України».

Станом на сьогодні бажання щодо приєднання до Ініціативи висловило понад 160 міст та об’єднаних територіальних громад України. І цей перелік продовжує збільшуватися.

Для отримання відповідного статусу кандидати повинні пройти певний процес, який є регламентований загальносвітовою методологією ЮНІСЕФ. Ця методологія передбачає:

1. проведення аналізу стану забезпечення прав дітей та молоді у місті чи громаді,
  2. складання і написання Плану дій міста чи громади для розв’язання існуючих проблем з дотримання прав дітей та молоді протягом найближчих  2-3 років та Плану моніторингу і оцінки його реалізації,
  3.  схвалення Плану дій та Плану моніторингу і оцінки рішенням відповідного органу місцевого самоврядування,
  4. реалізація Плану дій,
  5. проведення незалежної оцінки реалізації Плану дій та прогресу щодо  дотримання прав дітей та молоді в цих містах чи громадах.

Реалізація Ініціативи протягом найближчих півроку передбачає таку підтримку зі сторони ЮНІСЕФ:

• методологічне забезпечення та консультаційний супровід міст та громад Ініціативи у здійсненні ситуаційних аналізів та прийнятті планів дій першої групи громад (22 громади),
  • методологічне забезпечення та консультиційний супровід другої групи громад, що виявили бажання приєднатись до Ініціативи (більше 150 громад),
  • надання консультацій та підтримки для залучення дітей і молоді на всіх етапах реалізації Ініціативи
  • проведення тренінгів для тренерів, які будуть в подальшому працювати в громадах
  • проведення тренінгів для представників муніципалітетів (місцева влада, НУО, молодь) з метою ознайомлення з методологією реалізації Ініціативи
  • реалізація комунікаційної стратегії реалізації Ініціативи, яка передбачає інформування широкого кола осіб щодо мети та завдань втілення Ініціативи.

Станом на сьогодні підписано 7 меморандумів про взаєморозуміння між ЮНІСЕФ та містами:

1. Дружківка (Донецька обл.)
  2. Одеса
  3. Львів
  4. Маріуполь (Донецька обл.)
  5. Черкаси
  6. Кременчук (Полтавська обл.)
  7. Біляївська ОТГ (Одеська обл.)
  8. Вінниця

Серед міст, які висловили готовність та бажання підписати такий меморандум – Ужгород, Володимир-Волинський (Волинська обл.), Клесівська ОТГ (Рівненська обл.), Новоборівська ОТГ (Житомирвська обл.) та Новоукраїнська ОТГ (Кіровоградська обл.).