Новоборівська громада
Хорошівський район, Житомирська область

І стала Антарктида ближче…

У Новоборівському ліцеї відбулася зустріч з полярником, учасником двох (18-тої та 20-тої) українських антарктичних експедицій М.Ф. Весельським. Микола Францович працює науковим співробітником у відділі природи Житомирського обласного краєзнавчого музею. Саме його, житомирянина, Українське орнітологічне товариство рекомендувало в експедицію до найхолоднішого материка Землі.

Слід зазначити, що єдина українська антарктична станція «Академік Вернадський» розташована на острові Галіндез за 7 км. від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює цілий рік і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Заснована у 1953 році як британська станція «Фарадей». У лютому 1996 року була придбана Україною за символічну ціну в один фунт стерлінгів у Британії і була передана Англійським Антарктичним Товариством та перейменована на «Академік Вернадський» на честь видатного українського вченого академіка Володимира Івановича Вернадського, першого президента НАН України.

Зустріч пройшла досить динамічно, оскільки розповідь дослідника супроводжувалась слайдовими фотографіями та невеличкими відеофільмами про природу материка, зроблені самим науковцем. Юним  новоборівчанам найбільше сподобались краса та суворість флори і фауна далекого континенту, та, звичайно, господар південних полярних широт – пінгвін.

Того ж дня Микола Весельський побував у Новоборівському краєзнавчому музеї. У "Книзі відгуків" він написав:

"Вразила велика і цікава збірка зразків музею. Бажаю подальшої успішної плідної праці на краєзнавчий ниві та всіляких життєвих гараздів!"

Олександр Голяченко,

фото Антоніни Свінціцької.« повернутися до списку новин