ЩОДО СТРІМКОГО ЗРОСТАННЯ КІЛЬКОСТІ ПОЖЕЖ

Дата: 08.11.2021 09:00

Шановні мешканці! Звертаємось до Вас з приводу стрімкого зростання кількості пожеж та їх трагічних наслідків. Через грубе порушення правил пожежної безпеки на території Житомирського району (колишнього Хорошівського) протягом жовтня місяця  рятувальниками ліквідовано 10  пожеж, у вогні загинуло двоє осіб. Так 11 жовтня 2021 року в смт Нова Борова сталася пожежа в квартирі на четвертому поверсі багатоквартирного чотирьох поверхового житлового будинку. Внаслідок пожежі загинув власник квартири 1975 р.н. 26  жовтня 2021 року в смт Нова Борова сталася пожежа в  житловому будинку, на чотири господаря.  Внаслідок пожежі загинув власник однієї з квартир будинку 1954 р.н.

Здебільшого, основними причинами виникнення пожеж у помешканнях є порушення громадянами правил пожежної безпеки під час експлуатації електрообігрівачів та печей, а також паління у нетверезому стані, дитячі пустощі з вогнем, перенавантаження або несправність електромережі.

Зважаючи на вкрай невтішну статистику, вкотре застерігаю громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань, дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті:
- використовуйте для обігріву помешкань тільки сертифіковані електрообігрівачі;
- дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення;
- не паліть у ліжку;
- слідкуйте за станом та справністю електромережі;
- у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

Шановні громадяни! Пам’ятайте: лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Житомирське районне управління
Головного управління ДСНС України