ДО ВІДОМА ЧЛЕНІВ СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ (ПОМЕРЛИХ) УЧАСНИКІВ АТО/ООС!

Дата: 16.07.2020 15:25

Фото без описуЗ метою підтримки та надання соціального захисту родинам загиблих (померлих) учасників АТО/ООС на рівні держави запроваджено ряд пільг і соціальних гарантій.

Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено ряд пільг членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС:

- безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;
- безплатне першочергове зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);
- безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування;
- 50-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата), за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;
- 50-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;
- щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;
- першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
- позачергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов;
- зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства;
- позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів - додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів.

Щорічно до 5 травня членам сімей, а також дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, та дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, виплачується разова грошова допомога у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

З метою посилення соціального захисту родин загиблих (померлих) учасників АТО/ООС та надання додаткових соціальних гарантій на місцевому рівні прийнято районну Програму соціальної підтримки учасників АТО/ООС, членів сімей загиблих учасників АТО/ООС, внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення АТО/ООС на територію Хорошівського району у 2020 році.

Дана Програми визначає і регулює питання використання коштів районного бюджету для надання грошової допомоги членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС. Для отримання грошової допомоги члени сімей загиблих учасників АТО/ООС, подають заяву в Хорошівську районну державну адміністрацію.

До заяви про надання грошової допомоги додаються:
- копії сторінок паспорта з даними про прізвище, ім’я, по батькові, назву уповноваженого органу, що його видав, дату видачі документа та прописка;
- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку в паспорті) заявника;
- члени сімей військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції додають ксерокопію посвідчення члена сім’ї загиблого;
- акт обстеження за підписом сільського голови про достовірність складних обставин, викладених у заявах про надання грошової допомоги.

Додаткову інформацію про соціальний захист родин загиблих (померлих) учасників АТО/ООС можна отримати в управління праці та соціального захисту населення Хорошівської райдержадміністрації за адресою: смт. Хорошів, вул. Соборна,1 (кабінети 9, 10), телефон 3-23-54.