ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ВОСЬМОЇ СЕСІЇ ПЕРШОГО СКЛИКАННЯ

Дата: 10.08.2016 15:45

У вівторок, дев’ятого серпня, пройшла 8-ма сесія 1-го скликання Новоборівської селищної ради об’єднаної територіальної громади. Присутніми були 15 із 26-ти депутатів селищної ради, представники підприємств, установ, організацій, старости. Затвердивши порядок денний та регламент роботи сесії, депутати перейшли до розгляду запланованих 22-х питань.

Традиційно обговорювалися питання бюджету. Заслухали інформацію начальника відділу бухгалтерського обліку та фінансової звітності - головного бухгалтера Цюпу Людмилу Сигизмундівну про виконання селищного бюджету Новоборівської ОТГ за перше півріччя 2016 року.

За І півріччя 2016  року  до  селищного бюджету ОТГ   зараховано 15 699,071 тис. грн.,  що  складає 109,3% плану звітного періоду та на 14 470,487 тис. грн. більше ніж за 2015 рік, в тому числі до загального  фонду надійшло  15 278,091 тис. грн.  доходів, або 109,3% запланованого обсягу, в порівнянні із відповідним періодом минулого року їх отримано на 14 419,593тис. грн. більше, основною причиною є збільшення надходжень трансфертів на 10 505,500 тис. грн.  та податку та збору на доходи фізичних осіб на 2 174,079 тис. грн.

За звітний період до загального фонду селищного бюджету ОТГ  базова дотація надійшла в сумі 1 443,000тис. грн., тобто 100,0%,. Субвенції отримано    9 062,500 тис. грн., або 100% бюджетних  призначень  звітного  періоду, в тому числі освітньої субвенції 4 880,200 тис. грн. та медичної субвенції  2 525,700 тис. грн., на формування інфраструктури ОТГ 1 559,100 тис. грн., іншої субвенції 97,500 тис. грн. Власних та закріплених доходів акумульовано до загального фонду 4 772,951 тис. грн., що становить 137,4%  прогнозу звітного періоду. В  порівнянні  із  відповідним періодом минулого  року отримано на 20 940,4 тис. грн. більше податкових і неподаткових платежів, в основному за рахунок збільшення надходжень податку та збору на доходи фізичних осіб на 2 174,079 тис. грн., акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання  роздрібної торгівлі підакцизних товарів на 225,555 тис. грн. та плати за землю на  1 584,3445тис. грн. За І півріччя 2016 року забезпечено виконання планового показника по всіх джерелах загального фонду. Найбільшу  питому  вагу  в  надходженнях загального фонду  займає  податок  на  доходи  фізичних  осіб  (52,3%) та податок на майно (18,5%). Депутати внесли зміни до селищного бюджету на 2016 рік.

Розглянули питання та прийняли позитивні рішення стосовно забезпечення роботи відділу освіти, охорони здоров’я та соціально-культурної сфери. Визначили головним розпорядником коштів відділ освіти, охорони здоров’я та соціально-культурної сфери та затвердили штатний розпис даного відділу у кількості 16 штатних одиниць. Створили дві комісії по прийманню-передачі майна відділу освіти, охорони здоров’я та соціально-культурної сфери Новоборівської селищної ради, та по прийманню-передачі майна КЗ «ЦПМСД» Новоборівської селищної ради. Затвердили статути загальноосвітніх навчальних закладів які перебувають у власності Новоборівської селищної ради. Також депутати внесли доповнення до положення про порядок надання одноразової матеріальної допомоги, та проголосували за надання матеріальної допомоги на лікування незахищеним верствам населення.

Багато спірних питань виникло при розгляді земельних рішень. Своїм рішенням депутати не дали згоди на надання дозволів на оренду земельних часток (паїв) сільськогосподарським підприємствам ТОВ «Полісся Інвест» та ПП «ВВ Агро», представники яких також були присутні на сесії селищної ради. Інші земельні питання були вирішені позитивно.

Під кінець засідання сесії, з метою забезпечення з початком навчального року безперебійного та безкоштовного харчування учнів Новоборівської селищної ради ОТГ, депутатами була затверджена «Програма організації безкоштовного харчування учнів 1-4 класів ті учнів пільгових категорій Новоборівської  селищної ради ОТГ на 2016-2018 роки».