ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР

Дата: 28.07.2017 10:35

На початку серпня

1941 – німецько-фашистські окупанти пригнали із Румунії на залізничну станцію «Турчинка» понад 500 осіб єврейської національності. Це були учені, інженери, техніки, лікарі, учителі. Ув’язнених розмістили на подвір’ї Фонтанської школи (тепер територія костьолу Матері Божої Скорботної). Вони виконували роботи по звужуванню залізничної колії. Під час епідемії дизентерії та тифу усі померли. На території костьолу знаходиться історична пам’ятка - «Пам’ятне місце розташування табору румунських євреїв».

11 серпня

1943під час тимчасової окупації Володарсько-Волинського району у роки Другої світової війни диверсійна партизанська група (керівник Ареф’єв К.А.) підірвала залізничний міст через р. Ірша поблизу залізничної станції «Турчинка». Рух ворожих потягів зупинився на 39 діб.

11 cерпня

1954утворена Новоборівська сільська рада депутатів трудящих на базі об’єднаних Ісаківської та Турчинської сільських рад Володарсько-Волинського району. Їй були підпорядковані села: Нова Борова, Турчинка, Новий Бобрик, Стара Борова, Ісаківка. Останнє, 02.09.1954 передане до складу Кам'янобрідської сільської ради. Проіснувала до 05.04.1957. Реорганізована у Новоборівську селищну раду депутатів трудящих.

11 серпня

1954 утворена Ягодинська сільська рада депутатів трудящих  шляхом об'єднання Гацьківської та Старобобрицької сільських рад. До її складу увійшли села: Ягодинка Перша,  Валки, Гацьківка, Камінь, Рудня-Гацьківка, Старий Бобрик, Стебниця, Хичів, Ягодинка Друга. 02.09.1954 підпорядковано с. Кропивенку Будо-Рижанської сільської ради. Ліквідована 05.03.1960, з підпорядкуванням населених пунктів Новоборівській селищній раді. Відновлена 07.01.1963 у складі сіл: Валки, Камінь, Новий Бобрик, Стара Борова, Старий Бобрик, Турчинка, Ягодинка і Ягодинка Друга, вилучених з підпорядкування Новоборівської селищної ради. Головами сільської ради працювали: Клюско Г.І., Яремчук В.А., Новікова Н.І., Калінкіна К.Ф., Шемет С.Ф. 7 та 10 серпня 2015 прийнято рішення про добровільне входження у склад Новоборівської селищної об’єднаної територіальної громади. Виконуючий обов’язки старости Ягодинської внутрішньої громади Шемет С.Ф.

11 серпня

1954 – Турчинська сільська рада депутатів трудящих об’єднана з Ісаківською сільською радою у Новоборівську сільську раду. Утворена 1923 у складі населених пунктів: Турчинка, Борова Рудня, Новий Бобрик Фасівської волості Житомирського повіту.

14 серпня

2015 – згідно рішення Житомирської обласної ради від 14.08.2015 р. № 1566  утворена Новоборівська селищна об’єднана територіальна громада. До її складу увійшло  18 населених пунктів: смт. Нова Борова (адміністративний центр громади), села: Валки, Гацьківка, Ісаківка, Кам’яний Брід, Краснорічка, Кропивня, Луковець, Небіж, Рудня-Гацьківка, Рудня-Фасова, Старий Бобрик, Томашівка, Турчинка, Фасова, Хичів, Ягодинка, Ягодинка Друга.

15 серпня

1925 – у с. Жадьки (Черняхівський район) народився Микитюк Олексій Олександрович (помер 11.10.2006) – військовик, орденоносець, учасник бойових дій Другої світової війни. За мужність та відвагу нагороджений орденом Слави III ступеня, медалями «За відвагу», «За взяття Відня». Працював у Новоборівському АТП-11841. Тривалий час очолював Новоборівську селищну раду ветеранів. Похований у селищі Нова Борова.

24 серпня

1912 – вийшов Указ імператора Миколи II про спорудження ширококолійної залізничної магістралі «Бердичів – Житомир – Коростень». Восени того ж року поблизу хутора Фонтанки почали будувати залізничну станцію «Турчинка» (за назвою поміщицького маєтку) та залізничну колію. Першим начальником станції призначено військового інженера С.В. Хом’якова. 23.11.1914 відкрився рух потягів по лінії «Житомир – Коростень».

Новоборівський краєзнавчий музей